Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty zębów
Październik 23, 2019
Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje ślubne – dekorować sememu czy zlecić dekoratorce?
Październik 24, 2019

Depilacja woskiem – zalety i wady

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, dzięki którym możemy cieszyć się gładką skórą na długi czas. Usuwanie niechcianego owłosienia to niezwykle powszechna praktyka. Wśród różnych sposobów ciągle dużym uznaniem cieszy się depilacja woskiem. Ta od dawna wykorzystywana technika pozwala usunąć włoski z większości partii ciała na długi czas. Salony kosmetyczne oferują specjalistyczne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w sklepach dostępne są zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji samodzielnie. Pomimo tego, że taki zabieg jest trochę bolesny, osiągnął dużą popularność. Wszystko za sprawą tego, że to prosty oraz szybki sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. A rezultaty utrzymują się nawet przez parę tygodni.

Na czym polega depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, chociaż nie zalicza się do przyjemnych, wyróżnia się jako prosty zabieg likwidowania włosów. Jej działanie polega na tym, że na obszar ciała, z której mają zostać usunięte, nakłada się wosk, za pomocą którego wyrywa się włosy. Należy wiedzieć, że wosk powinien być tylko odrobinę rozgrzany do półpłynnej formy, żeby nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakleja się paski materiału i pozostawia do momentu, aż wosk zgęstnieje. Dopiero wtedy materiał odrywa się nagłym ruchem odwrotnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Za sprawą tego, że wosk wnika do wnętrza, włosy wyrywają się łącznie z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można wykonać samemu, polecane jest korzystanie z usług salonów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka przeprowadza depilację woskową profesjonalnie. Dzięki temu zabieg zajmuje mniej czasu i daje większą pewność odpowiedniego wykonania. Ponadto przy specjalistycznych zabiegach depilacji woskowej, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim spowalniają odrost włosków. Obszarami, które można depilować przy użyciu wosku są nie tylko pachy i nogi, ale także wąsik, ramiona, ręce lub bikini głębokie i pachwiny.

Jak przygotować się na zabieg depilacji woskiem?

Do depilacji woskową dobrze jest się przygotować. Na kilka dni przed depilacją warto zrobić sobie dobry peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie wolno jednak opalać się ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, które mogłyby uwrażliwić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie nacierać się balsamami i kremami, ponieważ mogą utrudniać przywieranie wosku.

Również długość włosków w trakcie zabiegu jest ważna. Jeżeli będą zbyt krótkie, staną się trudne do usunięcia. Z kolei zbyt długie mogą sprawiać większy dyskomfort podczas usuwania. Decydując się na depilację woskiem najlepiej zaczekać, aż włoski urosną na długość około pół centymetra. Wówczas łatwo wkleją się w wosk, a zabieg przyniesie oczekiwane rezultaty.

Przed zabiegiem depilacji woskową trzeba koniecznie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskowej nie należy przeprowadzać w przypadku nowych skaleczeń, blizn czy rozszerzonych naczyń włosowatych. Wszelkie brodawki i pieprzyki muszą zostać zgłoszone, żeby w czasie zabiegu ich nie uszkodzić. Warto także zorientować się, które choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszelkie informacje o przeciwwskazaniach powinny być przekazane przez kosmetologa.

Warto także ocenić ile czasu skóra zazwyczaj potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskowej może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Z tego względu lepiej nie korzystać z zabiegu na dzień przed wielkim wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po depilacji woskowej?

Po zabiegu przede wszystkim istotne jest kojenie zaczerwienienia i podrażnień. Z tego względu trzeba zatroszczyć się o właściwe nawilżenie skóry. Po depilacji woskowej sprawdzają się preparaty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które wykazują działanie łagodzące podrażnienia. Pozostałe używane kosmetyki powinny być dedykowane dla skóry wrażliwej.

Żeby nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, niewskazane stosować dezodorantów, kosmetyków perfumowanych lub zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Wysoka temperatura również może mieć negatywny wpływ na kondycje skóry po depilacji woskowej. Dlatego na kilka dni lepiej unikać łaźni parowej, jacuzzi lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Główną zaletą depilacji woskiem jest to, że usunięte włosy nie odrastają przed następne 3-5 tygodni. Regularne wizyty w salonie kosmetycznym oraz częste usuwanie włosów je osłabia, przez co ich usuwanie jest jeszcze prostsze i jeszcze bardziej komfortowe. Ponadto cieńsze i delikatniejsze włosy są mniej widoczne. Choć depilacja woskiem nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w porównaniu do innych metod nie wywołuje pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskiem daje długotrwały efekt, z uwagi na to, że włosy usuwane są łącznie z cebulkami. Na dodatek można ją stosować na niemal każdej części ciała. A efekt gładkiej skóry osiągany jest natychmiast po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele salonów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, przeprowadzi zabieg starannie i poprawnie. Przede wszystkim depilacja jest również bezpieczna.

Strona używa cookies
Ok