Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia w stomatologii
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Nawierzchnia na podjazd – jaki materiał użyć
29 sierpnia, 2020

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na osiągniętej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów oraz na rozkwitu tecjnologii i technik stosowanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a duża z nich, osiągalna jest praktycznie od ręki w ciągu jednej lub kilku wizyt w klinice stomatologicznej. Od niedawna pacjenci mogą skorzystać z wielu technologii, które usuwają przebarwienia oraz korygują kształt i wygląd zębów, a także wypełniają braki. Za sprawą tego każdy pacjent, jaki przyjdzie do dentysty, opuszcza gabinet zadowolony nawet w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Wielu pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po ukończonym leczeniu zębów. Parę lat temu na końcowy rezultat trzeba było czekać aż do końca leczenia oraz całkowitego zarośnięcia się tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Obecnie stworzono możliwość sprawdzenia efektu działań stomatologa nim podejmie się leczenia. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Jak to działa? DSD to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta przy zastosowaniu specjalnego programu wprowadza wszelkie zmniany. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów oraz efekt zmian na ogólny wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo DSD można zastosować mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian lub użyć programu w formie przyszykowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może wyjaśnić dentyście jakiego efektu oczekuje, a wtedy dentysta wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą niezbędne do uzyskania pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy wypełnić braki zębów nie tylko z uwagi na wygląd, ale i zdrowie zębów, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku decyduje się na zastosowanie implantu stomatologicznego. O ile dotąd, chociaż implanty są najmocniejszym oraz zdaniem stomatologów najlepszym pośród protez, cały zabieg trwał parę miesięcy, dlatego że wszczepienie implantów zębowych wiąże się długotrwałym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły praktyczne zmniejszenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant musi połączyć się z tkanką kostną, na co będzie trzeba poświęcić trochę czasu, za pomocą nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z pięknym uśmiechem nawet w jeden dzień. Dentyści sporządzili w tym celu nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, którą da się zaaplikować od razu na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego łączenie z kością. Kiedy już implant całkowicie zrośnie się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, gdzie dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Profesjonale wybielanie zębów lampą Beyond w klinice stomatologicznej

Wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, wykorzystanie przeznaczone do tego lampy gwarantuje zdecydowanie lepsze efekty przy zaledwie pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszelkie przebarwienia zgromadzone na skutek diety, dlatego że nawet w pełni zdrowe zęby mogą posiadać, nieestetyczny żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, która usuwa przebarwienia, a do tego usuwa do 96% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także pozytywny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów lampą w gabinecie dentystycznym jest całkiem wygodny oraz nie pożera dużo czasu. Bardzo istotnym elementem jest ruchomość lampy, co pozwala dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że dentysta może bez problemu regulować moc lampy oraz w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu da się polepszyć również za pomocą protetycznych koron oraz licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów na przykład po zabiegu endodontycznym lub do umieszczenia jej na implancie. Wykorzystuje się je przede wszystkim ze względu na to, że bardzo dobrze imitują naturalne zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to cienkie nakładki, które aplikuje się na powierzchnię zębów. Licówkami da się schować niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki używa się również jako metodę poprawy niewielkich wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub ukruszony fragment zęba.

Dentysta Toruń cennik

Strona używa cookies
Ok