Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – bezinwazyjna liposukcja
Październik 25, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Oświadczenia poświadczenie i inne dokumenty
Październik 28, 2019

Metody depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Współcześnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest marzeniem, które chce osiągnąć wiele osób. Z tego względu, dostępne są różne metody usuwania włosów. Najważniejszymi cechami, którymi powinna charakteryzować się depilacja dobrej jakości są trwałość, aby włosy nie wyrastały z powrotem zbyt szybko i skuteczność, aby metoda usuwała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowszym oraz aktualnie najbardziej efektywnym sposobem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe rezultaty. Wszystko to dzięki ciągle udoskonalanym technologiom oraz sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim polecana w przypadku osób, które mają skłonności do wrastania włosków (te trudniej usunąć innymi metodami) oraz tworzenia się częstych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zwykle trzeba powtarzać, jednak seria zabiegów pomoże pozbyć się włosów nawet na kilka lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest możliwe dzięki kilku metodom. Celem każdej z nich jest przyniesienie długiego efektu gładkiej skóry. Od innych technik pozbywania się włosów, depilację metodami laserowymi wyróżnia to, że eliminują nie tylko samą strukturę włosa w jego górnej części, ale także pozbywa się cebulki, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa za pomocą energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło wydzielane przez laser wpływa do mieszka włosowego, w którym jest absorbowane przez znajdującą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa ulega zniszczeniu, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tą metodą trzeba odnawiać, dlatego że laser naświetla wyłącznie te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostowej. Trzeba więc zaczekać aż włosy, które znajdowały się w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Zabiegi można przeprowadzać najszybciej z przerwą kilku tygodni, w niektórych przypadkach nawet kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru ciała.

Osiągnięcie długotrwałych efektów wymaga wykonania od 3 do 6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się nawet przez kilka lat. Oznacza to więc pełną trwałość i skuteczność zabiegu. Możliwe są też zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w ciągu roku. Co więcej ta metoda daje komfort i poczucie pewności, a także uwalnia od konieczności nieustannego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Minusem jest to, że może się nie sprawdzić w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się dzięki specjalnej maszynie, która poprzez cienką igłę przesyła niskie natężenie prądu stałego oraz tym sposobem uszkadza mieszek włosa. Igła musi zostać wbita w każdy mieszek włosowy, dlatego że ta technika usuwa włosy oddzielnie. Średnio włos jest niszczony w ciągu 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest długotrwałym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od obszaru oraz ilości włosów, które mają podlegać zabiegowi. Ten sposób depilacji może powodować niewielkie uszkodzenia skóry, ale one powinny zaleczyć się po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najskuteczniejszych pośród innych metod. Dzięki niej, z niedużym poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z pach, twarzy i innych partii ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy należy powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, ze względu na niejednakowe tempo wzrastania włosów. Co więcej metoda sprawdza się na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny w strukturze włosa, a przynosi zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, jeśli chodzi o sposób działania, ale różni się pod paroma względami. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest przeprowadzana przesyła prąd zmienny o niskim natężeniu, a o dużej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, jaki uszkadza strukturę włosa do samej cebulki. Co więcej igła pozostaje w mieszku włosowym na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas trwania zabiegu. To sprawia, że termoliza o wiele bardziej pasuje do usuwania włosów z większych obszarów (na przykład z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta technika depilacji także może powodować drobne uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zazwyczaj znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne owłosienie, a jej skuteczność jest zbliżona do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, które zlikwidują wszelkie włosy, zepsute cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co sprawia, że ta technika jest bardzo trwała.

Blend

Blend jest połączeniem elektrolizy i termolizy, dlatego że zastosowuje zarówno minimalne natężenie prądu stałego i połączenie prądu zmiennego i dużej częstotliwości. To daje tej technice wyższość nad pozostałymi i dzięki temu jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób uszkodzone cebulki włosów, nie odnawiają się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest jednak zabiegiem długotrwałym, dlatego wykorzystuje się go w obrębie mniejszych powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi należy go powtarzać, dlatego że włosy da się usunąć tylko w czasie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Strona używa cookies
Ok