Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje ślubne – dekorować sememu czy zlecić dekoratorce?
Październik 24, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Aloes – składnik kosmetyków
Październik 25, 2019

Mezoterapia – zabieg na wypadanie włosów

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, lśniące i bujne włosy oraz jędrna skóra są naszą wizytówką, dla większości z nas pielęgnacja jest jednym z najważniejszych elementów naszego wyglądu. Włosy jak i skóra często rzucają się w oczy, jako, że są prawie bez przerwy na widoku i są realnym odzwierciedleniem kondycji zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są teraz oblegane, nieustannie mamy kłopot żeby znaleźć dogodny termin, a kolejki są niesłychanie długie. Nie mniej jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale także robią to lekarze specjaliści. Oczywisty jest fakt, że odżywianie musi być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz, co na pewno przynosi najlepsze efekty. Jedną z skuteczniejszych metod polepszenia kondycji skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest pojęciem popularnym, ale warto się z nim zapoznać, jeśli problem nadmiernego wypadania włosów czy zniszczonej skóry nas dotyczy. Wyjątkowość tej metody leży w wprowadzaniu odpowiednich substancji w głąb skóry, wykorzystywane przy wszystkich rodzajach problemów skórnych i jest polecane zarówno płci męskiej jak i kobietiom.

Wracając do skóry twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo efektowna i właściwie to właśnie ta część skóry jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra na twarzy jest bardzo delikatna i dlatego też szybko się starzeje. Wprowadzane substancje zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Terapię można stosować pod oczy, w miejscu tak zwanych ,,worków”, która je znacznie zmniejsza lub całkiem niweluje. Mezoterapia twarzy działa skutecznie przede wszystkim biorewitalizacji i jest oparta na stymulacji kolagenu i elastyny. Jakiś czas po zabiegu cera niestety nie wygląda zachęcająco i zdrowo, pojawiają się chwilowe zaczerwienienia i zasinienia; warto taki okres przeczekać, aby móc zobaczyć zadziwiające efekty polepszenia się kondycji skóry.

Wyróżniamy dwie metody w wstrzykiwaniu poszczególnych substancji: przy użyciu odpowiedniego pistoletu lub ręcznie przy użyciu strzykawki i igły. Nie jest to zabieg chirurgiczny, a jedynie wprowadzanie bardzo małych dawek specjalnych substancji, które mają w składzie, takie elementy jak peptydy, kwas hiauluronowy witaminy i aminokwasy. Są one wstrzykiwane na głębokość 1-2 mm, bezpośrednio w miejsca tego potrzebujące. Zabieg mimo wstrzykiwania jest całkiem bezbolesny i przyjemny. Funkcją mezoterapii jest reaktywowanie krążenia skóry. Jak sama nazwa wskazuje jest to terapia, czyli seria zabiegów, zaleca się więc powtórzyć go kilkukrotnie. Jaka jest najlepsza ilość i częstotliwość wykonywania zabiegów? Wszystko to zależy od początkowego stanu skóry, rodzaju dolegliwości, specyfiku jaki stosujemy oraz indywidualnych potrzeb.Na początku przeważnie jest to seria od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, następnie dla zatrzymania efektów przeprowadza się je co 2-4 miesiące. Taki cykl daje o wiele większe i bardziej długotrwałe efekty, niż jeden zabieg. Czego dokładnie możemy spodziewać się po mezoterapii skóry twarzy? Przede wszystkim nawilżenie i jędrność oraz zredukowanie zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się stosunkowo długo. Mezoterapia igłowa nie tylko niweluje już powstałe schorzenia, ale także zatrzymuje powstawanie nowych, dzięki produkcji włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich porost jest dość złożonym procesem, który ma trzy części. Przytrafiają się sytuacje, gdy porost włosów jest zatrzymany. Taką sytuację nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosa. Pojawia się również pytanie, kiedy wypadanie jest pod kontrolą, a kiedy należy zacząć się interesować czy nie jest to łysienie? Nie ma na to prostej. Teoretycznie tracenie mniej niż 100 włosów na dzień jest rzeczą normalną, a więc kuracje stanu włosów, powinno się zacząć powyżej liczby stu włosów, co jest już raczej zauważalne. Jak leczyć to problem? Metodyki leczenie jest mnóstwo, od kosmetyków do smarowania skóry głowy po metodę laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest jedną z najczęściej wybieranych, co świadczy o jej efektywności w tym zakresie pielęgnacji. Przeprowadzenie tego rodzaju terapii przy utracie włosów pomaga ponowić krążenie, i jednocześnie pobudzić porost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wydaje się bardzo zaawansowany, co w praktyce okazuje się błędnym założeniem. Pierwszym zadaniem jest dokładne oczyszczenie skóry oraz nałożenie żelu znieczulającego zależnie czy osoba, tego potrzebuje. Kolejnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same kłucia mogą być minimalnie wyczuwalne, ale pomimo tego pacjenci nie stwierdzają, że jest to zabieg niesympatyczny. Po przeprowadzonym zabiegu mezoterapii zaleca się nie korzystać z kąpieli parowych, unikać opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Dokładniejsze zalecenia przedstawia lekarz kosmetolog na poprzedzającej zabieg konsultacji, tak aby całościowy przebieg kuracji był bezpieczny.

Strona używa cookies
Ok