banery reklamowe - druk banerów - banery Kraków - druk banerów Kraków
Banery reklamowe: projekt, druk i lokalizacja
Listopad 10, 2016
Beton dekoracyjny - Beton architektoniczny - Posadzki betonowe - Posadzki polerowane
Beton dekoracyjny – nowoczesny materiał budowlany
Listopad 14, 2016

Profesjonalna odbudowa włosów

Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Czy wiesz, czego potrzebują Twoje włosy?

„Chłopięce”, średnie, długie, lokowane, „jak spod igły”, złotawe, jasnobrązowe, hebanowe… tyle ile rodzajów włosów, tyle systemów na ich prawidłową pielęgnację. Możemy wykonać odbudowę w domowym zaciszu bądź umówić się na wizytę do salonu. Jeżeli śnimy o niezwykłych, lśniących, gęstych, silnych włosach, powinnyśmy raczej wybrać się do znanego salonu fryzjerskiego. Dlaczego? Wyłącznie w czasie konsultacji z ekspertem dowiemy się jakiego tak naprawdę typu są nasze włosy, czego wymagają i jaki zabieg byłby dla nich najkorzystniejszy. Częste oczyszczanie szamponem oraz wprowadzanie odżywki niejednokrotnie nie gwarantuje oczekiwanych efektów. Dzieje się tak, gdyż przy ich dopasowywaniu zwracamy uwagę raczej na rangę firmy, modą np. na ekstrakty do włosów, a nie faktycznymi „prośbami” naszych włosów. Zawodowiec zaś zaobserwuje w jednej chwili to, czego my przez dłuższy czas nie zaobserwowałyśmy.

Niewłaściwa dieta, szczotka wyrywająca włosy i obciążające odżywki

Do najpopularniejszych elementów niszczących budowę włosa należą: niezdrowa dieta, czynniki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne (m. in. przy czesaniu), nieodpowiednia pielęgnacja oraz niewprawna stylizacja (np. prostownicą do włosów). Jadanie pokaźnej ilości cukierków, ciastek, czekolady, precli, chrupków ziemniaczanych i pozostałych tłustych przekąsek, brak przekazania organizmowi koniecznych mikro- oraz makroelementów doprowadza do znacznego uszkodzenia włosa od samej jego cebulki. Właściwie nie dostaje ona tych składników, jakie powinna, stąd właściwy rozwój oraz mocna konstrukcja są trudne do osiągnięcia. Preparaty pielęgnacyjne często odwadniają włosy, sprawiają, że brak im lekkości i powodują podrażnienie skóry na głowie, w okolicach szyi i twarzy. Jeżeli zadeklarowałyśmy się na domowe metody, pamiętajmy o korzystaniu tylko ekologicznych specyfików, które w ogóle nie mają w swojej zawartości parabenów, silikonów albo konserwantów, np. olejów (kokosowy, oliwa z oliwek, macadamia, rycynowy), siemienia lnianego, nafty drogeryjnej albo ekstraktów ziołowych (z liści brzozy, pokrzywy).

Zabiegi regeneracyjne w salonie fryzjerskim

Rekonstrukcja włosów w salonie fryzjerskim przynosi szybkie rezultaty. By się one utrzymały wystarczy dodatkowo pielęgnować je w domu preparatami od fryzjera. Na ów pomysł wpadli Izabela i Marcin Górny stosując innowacyjne systemy regeneracji włosów powiązane z kuracją domową: Olaplex, TrueKeratin i ColorHlex.

System Olaplex

Olaplex składa się z następujących elementów:

  • Olaplex Bond Multiplier – dobiera się go do wybranego produktu farbującego. Regeneruje osłabione bądź zerwane mostki dwusiarczkowe włosów. Zabezpiecza je przed dalszymi uszkodzeniami.
  • Olaplex Bond Perfector No.2 – stabilizuje wiązania siarczkowe, intensyfikuje oddziaływanie Multipliera. Za jego sprawą połączone zostają pozostałe mostki dwusiarczkowe przed zabiegiem chemicznym i po nim.
  • Olaplex No. 3 Hair Perfector – jest produktem do korzystania w domu oraz zapewnia odnowę włosów, podtrzymanie ich w doskonałym stanie pomiędzy zabiegami, jak również kontynuuje wzmacnianie połączeń siarczkowych.

Terapia ColorpHlex

Natomiast system ColorpHlex osłania konstrukcję włosów, wpływa na to, że są odporniejsze w czasie zabiegów chemicznych (głównie koloryzacji). Włosy zmęczone, pokruszone zostają ekspresowo odbudowane od wewnątrz. W tej opatentowanej recepturze wykorzystano cząsteczkę białka roślinnego ColorStrong Complex, która w jednej chwili przenika do środka włosa i polepsza rezultaty koloryzowania bądź rozświetlania. Rozczesywanie staje się swobodniejsze, włosy zachwycające oraz jedwabiste w dotyku. Do używania w domu poświęcony został ColorpHlex Home Care Kit – po ColorpHlex Step 1 oraz Step 2 w salonie fryzjerskim w Toruniu. W skład terapii ColorpHlex Home Care Kit wchodzi szampon, odżywka i Leave in spray (zawierają ekstrakt ze słonecznika).

Kuracja TrueKeratin

System TrueKeratin jest natomiast genialnym zabiegiem nie tylko na regenerację włosów, lecz również ich naturalne wyprostowanie. Terapia bazuje na innowacyjnej recepturze keratynowej bez pomocniczych preparatów chemicznych. Mogą z niego śmiało skorzystać właścicielki loków, fali i włosów mocno zniszczonych chemią. Keratyna dociera głęboko do środka włosów i zapewnia im połysk, zdrowie oraz niezwykłą jedwabistość. W przeciwieństwie do innych kuracji, TrueKeratin będzie w sam raz do włosów, które uprzednio były koloryzowane, prostowane bądź poddawane odmiennym zabiegom. Włosy pozostają sprężyste, bujne, lekkie nawet powyżej czterech miesięcy. W każdej chwili można jednakże zmyć tę terapię.

Jakich rezultatów można się spodziewać?

Wszystko zależy od tego, w jakiej kondycji są konkretnie nasze włosy. Na zdumiewające efekty możemy liczyć wtedy, gdy są faktycznie mocno zniszczone lub pokruszone. Trzeba w domu korzystać z delikatnych szamponów, by za szybko nie wypłukały się drogocenne substancje. Należy rezygnować z tych, które posiadają w swoim składzie SLS/SLES. Warto mieć na uwadze, że to właśnie fryzjer powinien wyszukać nam właściwą terapię, przykładowo ultradźwiękową, z użyciem podczerwieni albo saunę. Włosy po terapii powinny być mocno nawilżone, lekkie, jedwabiste, lśniące, łatwo układające się i „sypkie” (a nie „sklejone”).

Więcej informacji o ofercie salonu Górny Hair Studio znajdziesz pod linkiem – Salon fryzjerski

Strona używa cookies
Ok