Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
Eleganckie balustrady, rzeźbione tralki i efektowne poręcze
24 marca, 2017
Pojazdy uprzywilejowane kursy Kursy dla kierowców
Pojazdy uprzywilejowane – kursy, szkolenia, kwalifikacje
25 marca, 2017

Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem

Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem

Co jest lepsze – depilacja laserem diodowym czy depilacja woskiem? W jaki sposób zaprezentowały się obie techniki w pojedynku?

Zabieg depilacji woskiem jest popularnie znany, włosy trzeba zapuścić do długości od 0,5-1 mm, a to trwa zwykle kilka dni. Częstokroć u pewnych Pań w sumie nie trzeba aż tak długo wyczekiwać, a włosy zaczynają się pojawiać już po pierwszym dniu. Metoda jest niesamowicie komfortowa, choć przeciwwskazaniem może być między innymi posiadanie zbyt słabych naczynek pod skórą, których nie można podrażniać podgrzanym woskiem. Mogą tworzyć się wtedy rozognione, rozległe plamy i w rezultacie jeszcze więcej naczynek. Kosmetolog kładzie ciepły wosk na wybrane partie ciała, zaś później „nakleja” uprzednio przygotowane plastry lub długie części materiału. Ekspresowym ruchem ręki zrywa je razem z z włoskami. Ta technika może być dla wrażliwych Pań szczególnie kłopotliwa. Bolesność jest uzależniona zwyczajnie od progu bólu, który jest odmienny u każdego z nas. Skóra po zabiegu woskiem jest zaczerwieniona wyłącznie troszkę, jednakże rekomenduje się przez przynajmniej 4-5 dni dni unikać gorących i wydłużonych kąpieli i peelingów w obszarach, gdzie zastosowano epilację.
Należałoby z pewnością przedstawić zabieg usuwania owłosienia na całe życie laserem diodowym. Na potrzeby depilacji, a faktycznie epilacji – musimy przygotować skórę 24 godziny wcześniej. Trzeba odpowiednio ogolić nogi zwykłą jednorazową maszynką do golenia. Krótko mówiąc nie musimy zapuszczać włosków przez ileś dni, co jest niewątpliwym udogodnieniem w czasie epilacji. Sam zabieg ma miejsce w przeciągu 20 minut, ale zanim to nastąpi musimy wypełnić ankietę informacyjną czy omówić ważne kwestie z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do depilacji za pomocą lasera jest między innymi branie antybiotyków z gatunku Izotretinoina, która znacznie podrażnia naszą skórę. Absolutnie nie można też leżeć w słońcu na plaży na 2 tygodnie przed i po sesji. Niezwykle istotne jest też to, ażeby w ogóle nie nakładać peelingów tych obszarów ciała, jakie mają zostać poddane depilacji za pomocą lasera na 7 dni przed oraz po sesji. Mówiąc w skrócie nie wolno też odkrywać ciała na promienie słoneczne w czasie kolejnych wizyt, dlatego jesień oraz zima są doskonałym momentem. Kobietom w ciąży depilację laserową się też odradza. Kosmetolog przy użyciu bladego ołówka zaznacza na skórze wszelakie przebarwienia, pieprzyki i znamiona, ponieważ laser weryfikuje intensywniej zabarwione obszary skóry.
Dlatego zabieg depilacji laserowej jest niezmiernie skuteczny w przypadku kiedy chodzi o włosy grube oraz o czarnym ubarwieniu – bezproblemowo można je usunąć. W gabinetach, w jakich przeprowadza się różne terapie z zakresu medycyny estetycznej, sesje całkowitego usuwania owłosienia przy użyciu wiązki lasera przeważnie robią fachowcy. Czerpią z urządzenia LightSheerDuet, które zostało uzbrojone w dwie głowice: mniejszą na potrzeby rejonów ciała, do jakich ciężko dojść, typu stopy, okolice bikini i o większym zasięgu działania, którą można w mgnieniu oka depilować nogi. Laser na parę sekund zasysa skórę, uszkadza macierz włosków oraz przerzuca się na kolejny obszar skóry. Jeśli uwzględnimy inną grubość włosa, ilość melaniny lub ilość owłosienia, nie można precyzyjnie założyć, jaki zyskamy rezultat po jednorazowej wizycie. Średnio eliminowanych jest mniej więcej 30% włosów.

Która metoda jest skuteczniejsza?

Depilacja łydek gorącym woskiem:

Te Kobiety, które niespodziewanie stykają się z usuwaniem owłosienia podgrzanym woskiem, bezwzględnie powinny to przeczytać. Na potrzeby sesji musimy obowiązkowo „wyhodować” włoski oraz to jest prawdopodobnie najbardziej dokuczliwe. Prócz tego te Kobiety, które ani jeden raz nie były na opisanym zabiegu w salonie, mogą się przygotować na to, że kuracja nie należy do najmilszych – to przykra metoda. Wszystko jednakże zależy od czasu przeprowadzania zabiegu oraz wiedzy i doświadczenia kosmetologa. Wyśmienity kosmetolog wykonujący depilację woskiem zorganizuje to szybko i zręcznie, bynajmniej nie narażając Klientki na dodatkowy ból. Najpierw nakłada symetrycznie ogrzany wosk, natomiast potem przykłada uprzednio przygotowane plastry oraz wyrazistym ruchem likwiduje włosy. Innymi słowy podczas zabiegu mamy możliwość odczuć wyłącznie zdarcie pierwszego plastra, gdyż to ono jest zwykle najmocniejsze.
Nogi są w jednej chwili jedwabiście gładkie – to na sto procent zabieg dla Pań, jakie oczekują bezzwłocznego efektu. Cała procedura trwa koło 20 minut, natomiast jedwabistość trwa przez blisko 14 dni. Włosy, jakie wkrótce odrastają, są wyraźnie dyskretniejsze oraz jaśniejsze. Dodatkowo nie ma żadnych skutków ubocznych.

Depilacja łydek laserem diodowym:

Przed zabiegiem powinniśmy wypełnić szczegółową ankietę, jaką powoli analizuje się z kosmetologiem. Ekspert odpowie na wszystkie pytania także podczas usuwania owłosienia. Nie trzeba w ogóle zawracając sobie głowy bólem, może jedynie delikatnie szczypać wsysana poprzez silniejszą głowicę skóra. W szczególności we wrażliwych miejscach można mieć wrażenie dyskomfortu, na przykład pod pachami. W czasie sesji należy mieć świadomość tego, iż będzie wyczuwalny łagodny zapach palonych cebulek włosowych. Zabieg jest ekspresowy oraz często komfortowy. Kosmetolog instruuje Klientki, że wykluczona będzie tylko spora grupa cebulek. Jest to uzależnione od fazy rozwoju włosa – pozostałe muszą w takim przypadku wzrosnąć, ażeby wolno było je wykluczyć laserem. Przez dwa lub trzy dni włoski będą się rozkruszać, przykładowo gdy będziemy czyścić skórę po kąpieli. Nowe włoski będą dyskretniejsze i będą też dużo wolniej rosły. Wystarczy będzie spostrzec obszary, w których będzie ich zdecydowanie mniej. Skóra po sesji może być zaczerwieniona i w takim momencie wystarczy korzystać z pantenolu. Jednorazowy zabieg nie ma za bardzo sensu, wyłącznie cały pakiet jest w stanie usunąć włoski dokładnie (oraz ani razu nie odrosną).
Skracając: jeżeli pragniemy zdecydować się jedynie na jednorazowy zabieg, można wybrać epilację ciepłym woskiem (ale po pewnym okresie włosy będą odrastały takie same). Natomiast jeżeli ktoś chce wyeliminować włosy całkiem, dobrze jest zainwestować w sekwencję wizyt depilacji laserowej. Jeżeli planujesz wiedzieć więcej, kliknij w ten link – Depilacja

Strona używa cookies
Ok