Agencja reklamowa - Reklama Toruń - Filmy reklamowe - Projektowanie Logo - Ulotki, wizytówki, banery reklamowe - Profesjonalne Studio graficzne Toruń
Agencja reklamowa, a rozwój Twojej firmy
16 lutego, 2017
Pozycjonowanie stron - Skuteczne pozycjonowanie - Pozycjonowanie ceny - Agencja SEO
Na czym polega pozycjonowanie stron?
17 lutego, 2017

Czy możesz wymienić danie, które z całkowitą pewnością uwielbia każdy? Tak – pizza. Popisowy posiłek kuchni włoskiej, znany na całym świecie. Prostota w przeróżnych kombinacjach, która zależnie od kucharza smakuje inaczej. W całości kuchnia włoska jest chyba najsmaczniejszą kuchnią świata. Mieszkańcy Włoch umiejętnie potrafią komponować naturalne i sprawdzone produkty, które wspólnie smakują idealnie. Słoneczna Italia przyniosła nam nie tylko pizzę, ale także spaghetti, risotto, czy tiramisu. Jednym zdaniem smaczne i błyskawiczne w sporządzeniu posiłki, które łączą przyjaciół przy jednym stole. Taka też jest filozofia gotowania – przez żołądek do serca najbliższych.

Włosi nie tylko kochają jeść. Kochają przebywać z rodziną, rozmawiając i bawiąc się w towarzystwie znakomitego jedzenia, które bazuje na miejscowych i naturalnych składnikach. Pomidory, bazylia, parmezan – te składniki można dostać tam w każdym sklepie i za małe pieniądze. Warzywa i przyprawy dojrzewające w letnim słońcu południa smakują obłędnie. Zrozumiałe jest że znalazły się w podstawowym menu każdego Włocha. A skąd tak naprawdę wywodzi się kuchnia włoska i skąd wzięła się pizza? Odpowiedź na pewno Cię zaszokuje. Dowiedz się zatem o początkach pizzy i o najsłynniejszych daniach kuchni włoskiej. Uważaj, możesz zrobić się naprawdę głodny.

Tradycyjna włoska kuchnia

Należy zacząć od tego, że kuchnia Włoch jest całkowicie połączona z tradycją konkretnego rejonu. Włosi mocno szanują swoją tradycję, nie uznają jakichkolwiek ustępstw i w trakcie przygotowywania drogich im dań stosują się do przepisów przekazywanych przez babcię. To właśnie dzięki tradycji, zdolności komponowania prostych składników i wykorzystywaniu doskonałej jakości (najczęściej świeżych) produktów kuchnia ta zdobyła niezwykłą renomę i międzynarodowe poważanie. W kuchni Włoch nie stosuje się półśrodków – wszystko przygotowywane jest ręcznie, wedle precyzyjnie określonej formuły. Gotowanie „z sercem” wpływa na to, ze wszystko pachnie i smakuje idealnie. Co ponadto należy wymienić jako pozytyw kuchni włoskiej? Naturalnie jej przystępność. Kuchnia ta jest bardzo niedroga, a wszystko z tego względu, że spora liczba klasycznych dań wywodzi się z skromnych regionów. Kiedyś biedni obywatele Włoch używali produktów, które mogli bez problemu dostać. Pomidory, jajka, mąka, bazylia, oliwki – wszystko to pokrywał dzienny budżet, lub uzyskiwane było osobiście. Tymczasem oprócz samego przygotowywania, najważniejsze jest (co pielęgnuje się w dzisiejszych czasach) kosztowanie dań w znacznym otoczeniu rodziny. Włosi uważają, że wspólna konsumpcja ma łączyć ludzi. Nie ma znaczenia cena posiłku, ale sama chwila, którą spędza się z bliskimi, przy jego konsumowaniu. Nic nie jest ważniejsze od tego.

Pizza – najsłynniejsze danie całego świata

Czego w pizzy można nie lubić? Chrupiącego ciasta. Rozkwitających w słońcu pomidorów. Topiącej się w ustach mozzarelli, czy aromatycznej bazylii? To fundamentalne składniki klasycznej pizzy. Danie to przeżyło wiele transformacji. W każdym kraju smakuje odmiennie. A jak to się wszystko rozpoczęło? Posiłki podobne do pizzy znane były już w starożytnym Rzymie i co dziwne egzystowały jako środek płatności. płatności. Pizza prawdziwą popularność osiągnęła dopiero pod koniec 18 stulecia, gdy to zaczęły się otwierać restauracje zwane pizzeriami. Wzbudziły one zainteresowanie władcę Ferdynanda II Burbona, który zdecydował się na podróż, podróż do Neapolu, by skosztować serwowanych tam dań. Prawie sto lat później, w 1889 kucharz Raffaelo Esposito przyrządził dla swojej królowej Małgorzaty Sabaudzkiej trzy rodzaje pizzy. Jedna z nich była nowinką, gdyż kucharz dodał do niej niespotykany dotąd składnik – mozzarellę. Władczyni zakochała się w jej smaku i od tamtego momentu pizza ta została nazwana „margerita” od imienia królowej. Dalej pizza trafiła do USA, gdzie została na dobre spopularyzowana przez włoskich imigrantów napływających do Ameryki po II wojnie światowej. Tak oto pizza została umiłowaną potrawą wszystkich narodowości – od Chińczyków po Jamajczyków.

Jakie dania ma do zaoferowania kuchnia włoska?

Pizzerie otwierają się w każdym mieście, niezależnie od miejsca na Ziemi. Wyraża to ogromne uznanie dla kuchni włoskiej. Pizza nie jest tymczasem jedyną znaną potrawą tej części globu. Włochy przekazały też światu takie dania jak risotto blanco, spaghetti carbonara , lasagne czy słodką panna cottę. Kuchnia włoska przeważnie opiera się na prostych składnikach. Na południu kraju przygotowuje się potrawy mączne, a na północy posiłki z ryżu i kasz. Na południu przeważnie stosowana jest oliwa, a na północy masło. Pamiętajmy także, że oprócz tradycyjnych posiłków, Włosi są w stanie nam zaproponować unikalne produkty, takie jak szynka parmeńska, ser parmezan, trufle, mascarpone, szlachetne oliwy, czy wykwintne wino marsala. Jak można nie kochać kuchni tej części globu?

Chciałbyś posmakować autentycznej włoskiej pizzy w Toruniu? Szukasz pizzerii, która podaje włoskie dania wedle tajemnej formuły. Przygotuj się na ciekawe wrażenia smakowe i odwiedź naszą pizzerię: Pizza Toruń

Strona używa cookies
Ok